מזמור לתודה

מזה כמעט 3 שבועות שאנחנו כמשפחה עוברים (תיקון) עם נפתלי שלנו, נפתלי ניכווה מבקבוק מים חמים... בהתחלה חשבנו שחרב העולם כי אנחנו גרים באומן ובית חולים כאן זה לא מציאה גדולה. נזעק לעזרתינו חובש שנמצא כאן באיזור והגיש לנו עזרה ראשונה עם מעט הכלים שעמדו לרשותו..בצר לנו ה' הרחיב ושידך לנו בזכותו של הרב פרץ קראון את ר' הלל כהן מנהל הצלה אוקראינה. מכאן התחיל תהליך חדש..המומחים נכנסו לתמונה ובעזרת בולדוזרים שאפילו אינני יודע את שמם הגיע הספקה של ציוד רפואי ומישחות ע"י הלל כהן לאט לאט הבנתי שמאחורי מסך של צניעות מסתתר לו צדיק שמוסר נפשו ימים ולילות למען הכלל..שמו ר' אבי שטיגליץ... ומאז ועד היום הוא בקשר צמוד עונה לכל שאלה ומדריך אותנו מרחוק בהתייעצות עם הרב קליין. אבי נזעק גם למלא את מלאי המישחות הידועות של משפ גרין בעזרתו האדיבה של הרב קליין.ברצוננו להודות לה' על החסד הגדול שנפתלי הרץ בן אמונה מרגיש טוב יותר וכמובן להודות לכל האנשים שאנחנו לא מכירים שסייעו לנו מרחוק להתמודד עם המקרה הלא נעים הזה. יהי רצון..שעוד השנה יתגלה משיח צידקינו ונזכה לגאולה שלמה.

פיתקא טובה

משפחת דורנבוש

'יודו לד' חסדו ונפלאותיו לבני אדם'

נודה ה' מאד בפינו ובתוך רבים נהללנו, על אשר הותיר את אבינו שיחי' בחיים, ובנסים גלויים אשר בעינינו זכינו לראותם השיב לו את נשמתו. היה זה בעיצומו של מסע משפחתי לקברות הצדיקים באוקראינה, אבינו שיחי' לקה בלבו בחטף, והתמוטט בעודנו בעיצומו של המסע. נבוכים ונפחדים לא ידענו מאין יבוא עזרנו, אך מגלגלין זכות על ידי זכאי, ובקרבת מקום שהה כונן עזרה ראשונה של הארגון הנפלא 'איחוד הצלה אוקראינה' שחש להגיש לאבינו עזרה רפואית, ואכן, אחר החייאה שערך לו, שב אבינו שיחי' לחיים, אם כי במצב קשה. כאן נכנס לתמונה מנהל איחוד הצלה אוקרינה שיחי' הרב הלל כהן, שכמלאך המושיע, ניצב לימננו באותן שעות קשות, כשהוא מפנה אותנו לבית הרפואה הטוב ביותר באיזור, ולא מש מעל מטת אבינו. אחר שהתייצב מעט המצב, דאג ר' הלל להטיסו להמשך טיפול רפואי בארץ הקודש, כש'הצלה אוקראינה' מסיעים את אבינו לבית הנתיבות, באמצעות האמבולנס שברשותם. ב"ה שב אבינו לחיים בריאים ומאושרים, הודות לחסדי הבורא, ושלוחיו הנאמנים 'הצלה אוקראינה'. בתודה ובהוקרה

משפחת רוזנבלום
ירושלים

באתי בזאת בשורות ספורות להביע את רגשות הערכתי והוקרתי העמוקה לארגון הנפלא 'איחוד הצלה אוקראינה'

ולעומד בראשו הרב הלל כהן שיחי'. פנינו אליכם לבקש את עזרתכם לליווי רפואי עבור בננו החולה, שביקש לערוך מסע לקברות הצדיקים באוקראינה. מתחילה חשבנו שהדבר בלתי אפשרי, ומה מאד היצר לנו על כך שלא נוכל למלא את משאלתו של בננו החולה, אך אחר שפנינו אליכם נוכחנו לדעת כי אין מציאות כזו של דבר בלתי אפשרי. עם המון רצון טוב, מסירות וחמלה, לוויתם את בננו לאורך כל המסע, באמצעות האמבולנס המשוכלל של 'הצלה אוקראינה', ובננו זכה לקבל לווי רפואי צמוד משך כל ימי שהותו באוקראינה. אני מוכרח לציין כי הרב הלל מנהל איחוד הצלה אוקרינה שיחי' גילה אנושיות ומסירות בצורה מעוררת השתאות, כשבקשריו המסועפים הוא הופך כל מהלך בירוקרטי לפשוט ביותר, והוא זכה להגשים לבננו את החלום שהיה נראה כה רחוק. בננו שב עם כוחות מחודשים להתמודד עם חוליו הקשה, ואנו תקווה שאכן ישוב במהרה לאיתנו.

תבורכו בכל מעשה ידיכם

משפחת פ.
ביתר עלית