הרבבות שפוקדים את ציונו של הרה"ק רבי נחמן מברסלב זי"ע באומן בימות השנה, פוגשים במרפאת 'איחוד הצלה – אוקראינה' המאוישת 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, 365 יום בשנה, באחיות המעניקות שירותי רפואה מקצועיים לבאים כדי להתפלל על קברו של הצדיק. במרפאה מוחזקות בנוסף תרופות רבות, ביניהן המצילות חיים.

בתי החולים המקומיים ורמתם הנמוכה, הופכים את הצורך להעניק שירות רפואי מקצועי באוקראינה לחובה ולצורך בסיסי. מרפאות 'איחוד הצלה אוקראינה' הפכו לכתבות בלעדית ליהודים הנזקקים לשירותי רפואה.

מלבד המרפאה הקבועה הפעילה באומן, מפעילים 'איחוד הצלה – אוקראינה' מרפאות ניידות בימי ההילולה בהם מתכנסים ובאים מכל רחבי העולם יהודים לשפוך שיח על קבר הצדיק. המרפאות מגישות שרותי עזרה ראשונה ורפואת חירום על ידי רופאים ומגישי עזרה ראשונה.

בימי חג השבועות – יו"ט ראשון ושני – יום ההילולה של הבעש"ט זיע"א, פעילה המרפאה הניידת בעיירה מעז'בוז' ומעניקה שרותי רפואה לחסידים שמגיעים כדי להעתיר בתפילה על ציון הצדיק.

כך גם בהילולות הצדיקים רבי ישראל מוולעדניק זיע"א, ובעל התניא זיע"א בהאדיטש, החלים בימות החורף. הפעילים המסורים של 'איחוד הצלה – אוקראינה', מתייצבים על משמרתם עם המרפאה הניידת, לכל צרה שלא תבוא. המרפאה מעניקה שרות רפואי חינם לכל דורש ומבקש.

חצרות חסידיות רבות שערכו מסע המוני לקברי הצדיקים באוקראינה, כדוגמת באיאן, בעלזא מכנובקא, וויז'ניץ, נהנו משירותי המרפאה הניידת של 'איחוד הצלה – אוקראינה'.

במצבי חירום רפואים, עומד לרשות מתנדבי 'איחוד הצלה אוקראינה' האמבולנס, המאובזר במיטב המכשור הנצרך להצלת חיי אדם. האמבולנס משמש את 'איחוד הצלה אוקראינה' בנאמנות, ומלווה אותם בעשרות מקרים של הצלת חיי אדם, והגשת סיוע רפואי קריטי.

בנוסף משמש האמבולנס את הארגון להסעת חולים ממקום למקום, וכן נוטל חבל פעיל במערך ההטסות הרפואיות, כשהוא נכנס לשדות התעופה ומגיע עד כבש המטוס.

'איחוד הצלה – אוקראינה' מפעיל מערך מתנדבים בפריסה ארצית, שיוכלו לתת מענה מיידי, מהיר ומקצועי, לכל מקרה חירום רפואי שיתרחש ל"ע. הארגון גם מכשיר מתנדבים, באמצעות קורסים אינטנסיביים, תוך שימת דגש על מקצועיות ויעילות.

בנוסף, מחדש הארגון כל הזמן את המכשור הנמצא ברשותו וברשות המתנדבים, זאת כדי שיוכלו להעניק את הטיפול המתבקש ביעילות מרבית.

מערכת ההטסות הרפואיות תחת שרביטו של מנהל 'איחוד הצלה – אוקראינה', היא פעילות ענפה בפני עצמה. 

בין אם מדובר בהטסה דחופה של חולה שנפצע או חלה קשות בשהותו באוקראינה, ויש צורך להעבירו למקום בו יש שירותי רפואה טובים או אם חלילה מדובר בהטסה של גופות הנפטרים, 'איחוד הצלה  – אוקראינה' מסדירים את הביורוקרטיה הסבוכה במהירות וביעילות תוך עמידה איתנה על משמר כבוד המת.

מתנדבי 'איחוד הצלה – אוקראינה' מלווים את החולים המוטסים אל שדה התעופה בצאתם ובבואם.

הצלת החיים המהירה והיעילה הוכיחה את עצמה שוב ושוב, וחייהם של רבים ניצלו הודות לפעילות הברוכה של מנהל 'איחוד הצלה – אוקראינה'.

'איחוד הצלה – אוקראינה' מהווה שלוחה מרכזית באוקראינה לפרויקט 'מחוברים לחיים' המופעל בישראל על ידי ארגון 'עזר מציון'. מטרתו של הפרויקט לשנע תרופות וציוד רפואי לכל יהודי בעולם. 

זרועותיו של 'איחוד הצלה  – אוקראינה' שלוחות לכל פינה ומקום נידחים ברחבי אוקראינה כולה. אנשי 'איחוד הצלה – אוקראינה' עומדים בקשר מתמיד עם רבני וראשי הקהילות בכל תפוצות אוקראינה, ומהווים כתובת להשגת תרופות וציוד רפואי חיוני בכל רחבי אוקראינה. 

יעילותו של המיזם גבוהה, ותרופות מצילות חיים עושות את דרכן במהירות שיא לנצרכים אליהם ברחבי אוקראינה, אודות ל'איחוד הצלה – אוקראינה'.

'איחוד הצלה – אוקראינה' והעומד בראשו, מעניקים גם שירותי דת ברחבי אוקראינה, הן ליהודי המקום המבקשים זאת, והן לאלו המתוודעים זה עתה ליהדותם.

מלבד בריתות המילה שנערכות לילדי ישראל הקרובים והרחוקים, נימולים גם יהודים בגיל העמידה, שרק לאחרונה החלו מגלים את יהדותם.

בנוסף, הארגון מקיים מערכת לפעילות חברתית דתית, באמצעות כנסים, שיעורים, סדנאות, להגברת המודעות. ומסייע בכל הקשור לענייני הדת וקיום ההלכה.

גם אחר שהפצוע טופל והובהל לבית החולים, לא נוטשים אותו מתנדבי 'איחוד הצלה אוקראינה', ובאים לבקרו.

המתנדבים המסורים פועלים להביא למיטתו את מיטב הרופאים, ולהפנותו למקום המקצועי ביותר והטוב עבורו. לעתים, החולים הם אורחים ששוהים באוקראינה בגפם והמתנדבים לא משים ממיטתם עד לשחרורם מבית החולים

גם ילדים חולים המגיעים לאוקראינה למסע תפילה על קברי הצדיקים, זכו לקבל שירותים מלאים מ'איחוד הצלה – אוקראינה', שליווה אותם לאורך כל המסע.

סיעתא דשמיא מלווה את 'איחוד הצלה  -אוקראינה' ואת העומד בראשה ר' הלל כהן שיחי', בקרב דיפלומטים ופקידי הקונסוליות בקייב. באמצעות קשר חם והדוק שיצר ר' הלל עם הקונסול הישראלי, ואישיות בכירות נוספות, מסייע ר' הלל רבות במקרי חירום אליהם נקלעים יהודים באוקראינה.

יהודים שדרכונם נגנב או אבד, או כל תקלה אחרת שאינה באשמתם, נעזרים ב'איחוד הצלה – אוקראינה' המסייע ומסדיר את העניינים לשביעות רצון כולם. גם במישור המשפטי, 'איחוד הצלה אוקראינה' מסייע רבות.

הדברים מקבלים יתר חשיבות כשמדובר בהטסות חירום רפואיות, או ר"ל בהטסת ארונות קבורה, אזי, הקשרים הדיפלומטיים, והעבודה הנאותה והמקצועית מסייעות כדי להביא לטיפול מהיר במיוחד.