דבר מנהל המרחב

בחודש כסלו. בשבת חנוכה שנת תשס"ז זכיתי לחסות בצל הקודש באומן, מקום מנוחתו כבוד של הרה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א. השבת פרסה את כנפיה והשרתה רוממות הרוח ותחושה עילאית על כל השוהים במקום הקדוש ההוא.

בעודנו עומדים בתפילה במקום הציון, נשמעה לפתע קריאה נואשת לעזרה. חשנו למקור הזעקה, ולנגד עינינו נגלה אברך משי בשנות עלומיו, נאבק על חייו בשל התקפת אסטמה חריפה. מזג האוויר שהיה מורכב מקור עז ואבק גרם להתקפה החמורה, והאברך זעק בשארית כוחותיו: 'הוונטלוין, הוונטולין', זו היא תרופה מצילת חיים לחולי אסטמה. למרבה הטרגדיה, בכל האזור לא נמצאה התרופה המבוקשת, ולנגד עינינו הלך האברך וגווע, עד שיצאה נשמתו בטהרה, יהי זכרו ברוך. באותה שעה גמלה בליבי ההחלטה להקים את ארגון 'איחוד הצלה – אוקראינה' שיהיה זמין בכל ש עה ובכל מקום, ויוכל לתת מענה רפואי מהיר ולהציל חיים במקרה הצורך.

הלל כהן, מנהל מרחב אוקראינה – איחוד הצלה

חסד ה' הוא שעמד לנו, וההתפתחות המדהימה של 'איחוד הצלה – אוקראינה' חוללה מהפך של ממש בכל הנוגע לענייני רפואת חרום במרחבי אירופה. זכינו בסייעתא דשמיא לעזור למאות יהודים שנקלעו למצוקות רפואיות, ולהציל חייהם של עשרות נוספים.

דא עקא, שעדיין אנו רחוקים מהגשמת החלום מרחק רב. שכן ישנם מקומות רבים בהם כינונם של מוקדי רפואת חרום הוא הכרחי עד כדי פיקוח נפש. מלבד מכשור וציוד רפואי רבים ויקרים, החסרים עדיין במוקדי הרפואה הקיימים, ובהמצאותם יוכלו להציל חיים.

העניין קריטי ואינו סובל דיחוי. לא לפני זמן רב, נפצעה יהודיה מצרפת בתאונת דרכים במהלך מסע לקברי צדיקים באוקראינה, ול"ע נותרה משותקת למשך כל ימי חייה. כשלדברי הרופא ים והעסקנים הרפואיים, מענה מיידי וטיפול מהיר היה יכול להצילה מהשיתוק שנגרם כתוצאה מהזמן הממושך שלא קיבלה סיוע רפואי.

בידינו הדבר! ובכוחות משותפים נוכל לדאוג לכך שבכל מקום אליו מגיעים יהודים, תהיה רפואה נגישה ויעילה, ותוכל לתת מענה מהיר ומקצועי על כל צרה שלא תבוא. זכור נזכור, כל המצילל נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא!

 

ידידי איחוד הצלה אוקראינה

אומן אקספרס
גלאט תור
נתיבים טורס
מסעדת גוטה
פאברענגן
אומן סנטר
מלון לנדאו
איחוד-ברסלב