'איחוד הצלה אוקראינה׳

ארגון 'איחוד הצלה אוקראינה' החל את דרכו כארגון רפואי המגיש שירותי רפואת חירום. הארגון הפך עד מהרה גם כגוף שמקשר בין אוקראינה היהודית לבין המרכזים היהודיים בכל העולם, כשכל יהודי אוקראיני מכיר ומסתייע על ידו. 

קבוצות ויחידים הבאים לאוקראינה נעזרים ב'איחוד הצלה אוקראינה' במגוון תחומים וערוצים. נוכחותו כמו חיוניותו, מורגשת בכל צעד ושעל מפסיעותיהם של הבאים לאוקראינה. מאות ואלפי יהודים נעזרו והסתייעו בארגון במסגרת שירותי הרפואה, שתדלנות דיפלומטית או במסגרת פעולות לחיזוק היהדות.

לפני כמה שנים המחזה של קבוצות הבאות להשתטח על קברי הצדיקים הקבורים ברחבי אוקראינה היה מחזה נדיר, אך היום זהו דבר שבשגרה. משך כל ימות השנה פוקדים קבוצות ויחידים את קברי הקדושים והצורך במוקד רפואי זמין 24 שעות, שיוכל להעניק רפואה דחופה ומצילת חיים בכל רגע נתון, נעשה חיוני. ביוזמתו של העסקן הנודע ר' הלל כהן שיחי', הוקם ארגון 'איחוד הצלה – אוקראינה' שנועד מיסודו לספק מענה רפואי לכל נצרך, במקצועיות ובמהירות המרבית. חשיבותו של הארגון עולה לנוכח רמת הרפואה הכללית באוקראינה.

ארגון 'איחוד הצלה' הוקם בשנת 2006 כארגון המושתת על מתנדבים ומטרתו מתן מענה רפואי ראשוני ומקצועי על מנת להציל חיים. כיום (2018) מונה ארגון 'איחוד הצלה' מעל 5,000 מתנדבים – 4000 אנשי רפואה – חובשים, פרמדיקים ורופאים 600 מתנדבי פרוייקט תן כבוד, 400 מתנדבי יחידת חוס"ן, הפעילים מדן ועד אילת והוא מאושר כגוף מסייע רשמי בשעת חירום על ידי משרד הבריאות.  'איחוד הצלה – אוקראינה' הוא חלק מארגון 'איחוד הצלה' העולמי ומהווה שלוחה של הארגון המוערך באוקראינה.

'איחוד הצלה – אוקראינה' מעניק שרותי רפואת חירום על יד מערך מתנדבים בפריסה רחבה, הכשרת כוננים ומגישי עזרה ראשונה, הפעלת נקודת עזרה ראשונה קבועה באומן – הפעילה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, 365 יום בשנה, ושירותי אמבולנס. בנוסף הוא מעניק סיוע רפואי וייעוץ ליהודי אוקראינה ולאורחים מחוצה לה, ובמקרה הצורך אף דואג להטסות רפואיות. הארגון הוא גם השלוחה של מיזם 'מחוברים לחיים' באוקראינה.

הארגון שהפך לכתובת המרכזית לכל ענייני סיוע ועסקנות, סייע בידי מאות מיהודי המקום ואורחים מרחבי העולם, במגוון מישורים, החל מארוחות קלות לשדה התעופה, וכלה בביורוקרטיה סבוכה, שנפתרה הודות לעסקנותם הנמרצת של 'איחוד הצלה – אוקראינה' והעומד בראשו.

מצילים חיים

ומקיימים עולמות

היו שותפים בפעילות הצלת החיים של ארגון 'איחוד הצלה אוקראינה' זכרו ״כל המציל נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא״
שעות ביממה
ימים בשבוע
עזרה ראשונה
רפואה דחופה