ארגון 'איחוד הצלה אוקראינה'

שהחל את דרכו כארגון רפואי המגיש שירותי רפואת חרום, הפך עד מהרה לאיש קשר בין אוקראינה היהודית לבין המרכזים היהודיים בכל העולם, כשכל יהודי אוקראיני מכיר והסתייע על ידו. קבוצות ויחידים הבאים לאוקראינה נעזרים ב'הצלה אוקראינה' במגוון תחומים וערוצים, ונוכחותו כמו חיוניותו מורגשת בכל צעד ושעל מפסיעותיהם של הבאים בשערי אוקראינה. מאות ואלפי יהודים קרובים ורחוקים נפגשו בחייהם עם עולם החסד הפלאי ששמו 'הצלה - אוקראינה', אם במסגרת שירותי הרפואה, אם במסגרת שתדלנות דיפלומטית, אם במסגרת פעולות לחיזוק היהדות. ובעוד מאות הזדמנויות שרק הולכות ורבות.

זאת ועוד, אם עד לפני כמה שנים המחזה של קבוצות הבאות להשתטח על קברי הצדיקים הקבורים ברחבי אוקראינה היה מחזה נדיר, הרי שכיום הוא דבר שבשגרה. משך כל ימות השנה פוקדים קבוצות ויחידם את קברי הקדושים אשר בחבל ארץ זו. והצורך במוקד רפואי זמין 24 שעות, שיוכל להעניק רפואה דחופה ומצילת חיים בכל רגע נתון, נעשה אפוא חיוני מיום ליום. ואכן, ביוזמתו של העסקן הנודע ר' הלל כהן שיחי' הוקם הארגון 'הצלה – אוקראינה' שנועד מיסודו לספק מענה רפואי לכל נצרך, במקצועיות ובמהירות המרבית. ומי שקצת העמיק לחקור אודות טיב הרפואה שיש לחבל ארץ זו להציע, מבין את נחיצות הדבר.

הארגון מעניק שרותי רפואת חרום על יד מערך מתנדבים בפריסה רחבה, הכשרת כוננים ומגישי עזרה ראשונה, הפעלת נקודת עזרה ראשונה קבועה באומן – הפעילה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, 365 יום בשנה, ושירותי אמבולנס. בנוסף הוא מעניק סיוע רפואי וייעוץ ליהודי אוקראינה ולאורחים מחוצה לה, ובמקרה הצורך את דואג להטסות רפואיות. הארגון הוא גם השלוחה של מיזם 'מחוברים לחיים' באוקראינה.

אחר שהפך הארגון לכתובת המרכזית לכל ענייני סיוע ועסקנות, הוא זכה לסייע בידי מאות מיהודי המקום ואורחים מרחבי העולם, במגוון מישורים, החל מארוחות קלות לשדה התעופה, וכלה בבירוקרטיה סבוכה, שנפתרה הודות לעסקנותם הנמרצת של 'הצלה אוקראינה' והעומד בראשו.

שעות ביממה
ימים בשבוע
עזרה ראשונה
רפואה דחופה

מצילים חיים

ומקיימים עולמות

באפשרותכם להיות שותפים, וליטול חלק בפעילות הצלת החיים של 'הצלה אוקראינה', תרמו עכשיו, והצטרפו לשורת מצילי החיים ומקיימי העולמות. זכרו! כל המציל נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא'.

ידידי הצלה אוקראינה

אומן אקספרס
גלאט תור
נתיבים טורס